No Ajūrvēdas viedokļa kafija un zaļā, un melnā tēja ir nederīgi produkti.
Šie produkti paātrina vielmaiņu organismā. Paātrināta vielmaiņa noved pie tā, ka organisms sāk novecot, ātrāk nolietojas. Iedomājieties, ka jums ir mašīna, un tās galējais ātrums ir 200 kilometru stundā. Kas notiks, kad visu laiku spiedīsiet gāzes pedāli un brauksiet uz 200? Protams, jūs ātri atbrauksiet… uz servisu. Tāda mašīna ātri lūzīs, orgāni izies no ierindas. Katram mezglam vai orgānam ir savs resursu daudzums. Pat mehāniskām mašīnām ir nepieciešams atpūsties, tā ka pat metālam pielieto tādu terminu kā “metāla nogurums”.
Tad kā darbojas tēja un kafija?
Tās iedarbina vielmaiņas procesus, kas nedaudz palielina ķermeņa temperatūru. Bet zinātnieki saka, ka ja ķermeņa temperatūru nedaudz pazeminās, tad jūtami palielināsies dzīves ilgums. Šie dzērieni ir spēcīgi diurētiķi mūsu ķermenim. Šķīstošā kafija stipri sausina, dehidrē ķermeni. Kafija izvada no ķermeņa vērtīgo ūdeni, no tā cieš šūnas, orgāni un āda. Mūsdienu kosmetologi tā arī saka, ka tēja pasliktina ādas sāvokli.
Ikviens zina, ka mūsu organismam nepieciešams ūdens.
Bet ļoti daudzi cilvēki ūdens vietā dzer visu kaut ko – tēju, kafiju, gāzētos, dzērienus, sulas, bet ne ūdeni.Viņi domā, ka kopā ar šī dzēriena sastāvu dzer ūdeni. Bet tā nav. Organisms tēju vai sulu uztver nevis kā ūdeni, kuru ātri uzsūc, bet gan kā ēdienu, kuru ilgi pārstrādā.
Tāpēc, lai organisms uzņemtu ūdeni, un vēl jo vairāk, kad esat izslāpis, jādzer ir vienīgi ūdens. Viss, kas nav ūdens, ir ēdiens mūsu ķermenim. Ajūrvēda arī saka, ka ūdenim ir jāplūst mūsu organismā ne tikai iekšpusē, bet arī no ārpuses. Divas reizes veselībai, trīs reizes – stiprai veselībai. Tas nozīmē, ka dušā ir jāiet vismaz 2 reizes dienā. No rīta, kā pieceļaties, pirms brokastīm un vakarā pēc darba.
Sirds un smadzenes – divi ļoti svarīgi orgāni. Tāpēc, lai šos orgānus saglabātu, ūdens tiks iegūts no aizkunģa dziedzera šūnām. Tad cilvēkam iestājas diabēts. Cilvēks teiks, ka neēd cukuru un nesaprot, kāpēc viņam radies diabēts. Bet tas ir no ūdens nepietiekamības. Problēmas ar svaru cilvēkam arī var būt ūdens nepietiekamības dēļ. Liktos, ka tas taču ir tikai ūdens, bet tas nav tikai vienkārši ūdens…
Kafija aug dienvidu platuma grādos, un lai būtu laba raža, tā tiek bagātīgi apstrādāta ar pesticīdiem. Ir skaidrs, ka daļa kaitīgās ķīmijas uzkrājas kafijas pupiņās.
Tēja – tas arī ir stipri tonizējošs produkts. Vai pamanījāt, ka no krūzes tējas ātri paliek silts? Bet tie, kas pastāvīgi dzer tēju, visu laiku tur organismu uz robežas. Tomēr kofeīna daudzums tējā ir mazāks nekā kafijā. Krūzīte tējas satur 30-80 mg, bet kafija 100-150 mg kofeīna.
Kafija – tās ir zāles, kas tiek izmantotas kā stimulētājs vai arī diurētiķis. Efektīva kofeīna zāļu deva satur 200 mg kofeīna. Bet jūs taču neesat slimi?
Kofeīna deva, kas pārsniedz 250 ml, var izraisīt bezmiegu un nervozitāti. Efekts atkarīgs no svara un vielmaiņas. Kofeīns palielina kunģa sekrēciju, tāpēc nelietderīga tējas vai kafijas lietošana var novest pie tā, ka kunģa skābe saēd kunģa sieniņas. Liels kafijas daudzums noved pie sirds darbības traucējumiem.
Grūtniecības laikā kofeīns nokļūst placentā un var būt cēlonis priekšlaicīgām dzemdībām vai spontānam abortam.
Tāpat arī kofeīns un tanīns var savstarpēji iedarboties kopā ar citiem medikamentiem, radot neparedzamu rezutlātu. Tāpēc zālēm uzdzert tēju vai kafiju nav ieteicams.
Par kakao var teikt tieši to pašu, ko par tēju un kafiju, vienīgi mazākos apjomos. Kakao ir lielisks aizvietotājs – jāņmaizītes koka miza – kerobs.
Tēja un kafija, neskatoties uz to, ka ir dabiski produkti, tie noved pie radžas (kaislību) stāvokļa. Tie rada organismam stresu, nevis no tā atbrīvo.Dara prātu un ķermeni nemierīgu. Pētījumi liecina, ka tad, kad mēs dzeram kafiju, tad kafija palīdz atbrīvot hormonu, kurš ir atbildīgs par stresa situācijām. Jājautā, kāpēc pastāvīgi nospriegot organismu, lai tas cīnītos ar stresu? Vēl jo vairāk, ja stresa nemaz nav?
Bet ja jūsu dzīvē ir nepārtrauktas stresa situācijas, tad vajag nevis dzert kafiju, bet iemācīties atslābināties citos veidos. Piemēram, ar jogu, meditāciju vai kā citādāk…
(Tulkots no http://v-eda.info/index.php/all-foods/324-tee-coffee)