Bez produktu īpašībām ir jāņem vērā daudzi citi faktori: kādā noskaņojumā ēdiens pagatavots, kā notiek ēšana, kā arī ēšanas laiks. Ja ēdiens gatavots ar mīlestību, tad tas saņem pozitīvu lādiņu un var pat atstāt lielu ārstējošu efektu.
Vislabāk ēst mājās, labos apstākļos, domās novēlot visiem laimi, skanot klusai garīgai mūzikai, un tad jūs spēsiet iegūt no ēdiena maksimumu spēka un veselības.
Cilvēkam vienmēr jāgatavo ēdiens ne sev. Arī tad, ja viņš ēdīs viens pats, vispirms jāuzcienā kāds cits, kaut vai balodis uz ielas. Vispirms pacienāt, un tikai pēc tam ēst pašam – tāds ir princips. Tad ēdiens neradīs sliktu likteni. Ja cilvēks gatavo sev un ēd viens pats, tad spēcīgi pieaug egoisms un dzīvē vairojas grūtības.
Vēdas iesaka, ka ēdienu vajag gatavot ar lūgšanām Dievam, un tajā ticībā, kādā jūs atrodaties.
Visu ēdienu nolieciet un lūdzieties.Vispirms šo ēdienu atdodiet Dievam, atraujiet no sevis un atdodiet šo ēdienu Dievam. Kad jūs to esat izdarījis, tad vienkārši ēdiet. Lūk, tikai šāda ēdiena ēšana attīrīs jūs no visiem grēkiem. Tā māca Vēdas. Kad cilvēks ēd svētītu ēdienu, viņa apziņa pilnībā attīrās. Viņš kļūst par ļoti cildenu personību. Tas ir liels noslēpums, taču tā tas darbojas. Saprotiet, lūk, pats patīkamākais apziņas attīrīšanas veids. Vienkārši ēdiet un attīriet savu apziņu.
Saskaņā ar Vēdām ēdiens labestībā (skaidrībā) palielina aktīvās dzīves ilgumu, attīra cilvēka prātu, attīra saprātu un tātad arī attīra mūsu kopdzīvi, ģimenes attiecības, darba attiecības, attiecības ar bērniem utt.
Ēdiens neziņā jeb tumsībā nekad nenesīs cilvēkam laimi. Un ja cilvēks ēd neziņas ēdienu, tad viņam būs apguves problēmas par zināšanām, kas nes laimi.
Ja cilvēkam ir tieksme uz gaļas produktiem, tas nozīmē, ka viņš atrodas neziņā, pat ja viņš sevi uzskata par ļoti inteliģentu cilvēku. Tāpēc pirmais solis, kas cilvēkam ir jāizdara savā dzīvē, lai uzlabotu savu likteni – pārstāt ēst gaļu.
Cilvēces degradācija sākās ar zināšanu nozaudēšanu par smalko ķermeni. Rezultātā cilvēki pārstāji saprast ēdiena smalko ietekmi uz apziņu.
Gaļas ēdiens ar savu ietekmi uz smalko prāta ķermeni iznīcina cilvēkā sirdsapziņas balsi, rezultātā pazūd spēja atšķirt slikto no labā.
Cilvēks kopā ar gaļu pastāvīgi uzņem arī dzīvnieku ciešanu spēku, tāpēc gaļa iznīcina laimi.
Visbiežākā un legālā cietsirdības izpausme mūsu laikos – tā ir gaļas, zivju un olu lietošana uzturā. Visiem, kam ir paredzēts dzīvot, ir jādzīvo. Ja mēs kādam vardarbīgi atņemam dzīvību – tā ir vislielākā cietsirdības izpausme.
Taču šie trīs produktu veidi vienmēr tiek iegūti tieši šādā veidā.
No gaļas ēšanas cilvēkam iet bojā saprāts. Dzīvniekiem nav saprāta. Kad cilvēks ēd gaļas ēdienus, viņš nonāk depresijā, viņš nesaprot, kāpēc viņam tik smagi ir dzīvot. Viņš domā, ka visi apkārtējie ir slikti. Taču tiklīdz viņš pārstāj ēst gaļu, pēc pāris gadiem visa dzīve būtiski izmainās, jo kļūst vieglāk dzīvot.
Organizējot pareizu ēšanu, sāk uzlaboties pat arī raksturs. Tātad mūsu psihiskais stāvoklis ļoti lielā mērā ir atkarīgs no ēdiena.
Ja cilvēkam ir ļoti spēcīga, “līdz drebuļiem”, tieksme pēc kāda ēdiena, tad tas ēdiens arī viņu padarīs slimu.
Pareizs dienas režīms un uzturs – tas ir vienīgais un pirmais solis ceļā uz veselību, ilgu mūžu, prāta spēku un pats galvenais – ceļā uz savu evolucionāro attīstību.
Kad cilvēks sāk komunicēt ar veselīga uztura sekotājiem, viņš iemācās uzvesties daudz pareizāk. Rezultātā izmainās uzvedība un tad arī uzturs.
Ja cilvēks nedusmojas, viņš sāk mazāk ēst asus ēdienus;
ja cilvēks neapvainojas, viņš sāk mazāk ēst skābus ēdienus;
ja cilvēks neuzvedas cietsirdīgi un rupji, viņš sāk mazāk ēst ceptus ēdienus;
ja darba laikā viņš rūpējas par savu un citu cilvēku prieku, viņam mazāk sāk gribēties dzert tēju un kafiju.
Ja jūsu dzīve ir nonākusi strupceļā un nekas neizdodas, tad ne vienmēr visu var atrisināt, tikai mainot ēdienu. Saprātīgi cilvēki tādās situācijās meklē Dieva palīdzību. Piemēram, studējot svētos rakstus un ar mīlestību atkārtojot Dieva Svētos Vārdus, nepievēršot uzmanību nekam citam, var ātri vien mainīt dzīvi uz labo pusi.
O.G.Torsunovs