Par veģetārismu un veģetāriešiem

10153928_1442807872627288_3627819952146345837_n– Es ne pārāk sen diskutēju ar biologu – aspirantu par veģetārisma tēmu. Viņš teica, ka gaļa satur tādas aminoskābes, kuras nav augu pārtikā…

Oļegs Torsunovs:

– Arguments šādā gadījumā ir ļoti vienkāršs – tie ir pilnīgi murgi! Es esmu piedalījies programmā “Laicinš”, kur piedalījās vadošie Krievijas dietologi. Es runāju ar vienu profesoru, un viņš teica: “Neapšaubāmi, veģetārs ēdiens ir labāks par gaļas ēdienu!” Protams, tiek domāts ne jau tīrs veģetārs ēdiens, bet diēta ar piena produktiem. Un tas jau ir pierādīts visā pasaulē.

Amerikā, pieņemsim,  viens no “Healthy Life”  – veselīga dzīve – principiem ir veģetārisms. Kad es lasīju lekcijas Losandželosā, man nebija nepieciešams atsevišķi gatavot, jo tur ir ļoti daudz veģetāro restorānu. Sākotnēji veģetārieši skaitījās cilvēki, kas neēd arī piena produktus, bet pat šādi cilvēki jūtas veseli un laimīgi. Es personīgi zinu vienu indieti, kurš ēd tikai zaļos lakstaugus. Viņš ir vesels kā vērsis. Un pateikt to, ka viņam pietrūkst kādas aminoskābes, es neuzdrošinātos. Es zinu zilvēkus, kas ir svaigēdāji, bez piena. Viņi visi ir ļoti veseli un izturīgi.

Turklāt ir cilvēki, kuri vispār neko neēd. Tas pēdējā laikā ir kļuvis ļoti populāri (smejas). Pat viņi kaut kā dzīvo. Tāpēc runāt par to, ka mūsu organisms neizstrādā aminoskābes – tas ir pilnīgs absurds. Dietologi apgalvo sekojošo: mēs uzreiz nevaram pamanīt šo aminoskābju trūkumu, tikai pēc gadiem, izkropļojot sevi ar savu muļķīgo veģetāro diētu, mēs to pamanīsim un pēc tam to nožēlosim. Man pret šo ir nopietns arguments.

Man ir ļoti daudz draugu veģetāriešu, tā kā viņi nav einuhi un nav kastrāti, viņiem ir bērni. Un ja cilvēka organisms neiztrādā šīs aminoskābes, tātad, bērns vienkārši neattīstīsies. Mēs zinām, ka bērns aug ļoti ātri, pieņemoties svarā katru dienu. Un ja sieviete, ēdot veģetāru ēdienu, baro bērnu ar pienu, tad šādam bērnam pēc idejas nevajadzētu augt. Bet tas tā nav. Mana meita ir uzaugusi ar tādu pienu, viņa ne reizi dzīvē nav ēdusi gaļu, bet pie tam viņa neizskatās rahītiska un jūtas brīnišķīgi.

Tāpēc, pirms radīt kaut kādas teorijas, nepieciešams vienkārši paskatīties uz dzīvi. Ja cilvēks rada teoriju, ka šajā augsnē koki nevar augt, bet tajā izaudzis jau vesels mežs, tad tas nozīmē, ka šim cilvēkam nav viss kārtībā ar galvu. Un nav jēgas ar viņu pat strīdēties. Tāpēc šādus apgalvojumus es saucu par pilnīgiem murgiem.

Ja cilvēks apgalvo, ka šādi nav iespējams dzīvot, tam ir jānozīmē, ka dzīvē nav šādu piemēru. Bet ir lielas ļaužu grupas, kas dzīvo ne tikai bez gaļas, bet arī bez piena produktiem. Piemēram, Afrikā ir cilts, kuras locekļi pārtiek pamatā no kokosriekstiem. Ja viņu pārtika būtu kļūdaina, viņi vienkārši izmirtu. Bet viņi dzīvo, pie tam viņi ir daudz izturīgāki par mums – gari un veselīgi.

Comments are closed.