Šrīla Prabhupāda (1896.-1977.),
Starptautiskās Krišnas apziņas biedrības dibinātājs – āčārja,
Bhagavad-gītas lekcija,
Losandželosa 06.01.1969.
Jūs nevarat sagaidīt mieru un vienlaicīgi turpināt nogalināt dzīvniekus. Tas nav iespējams. Ja jūs vēlaties mieru, tad jums ir jādomā arī par citiem. Tā ir Krišnas apziņa. Tā ir Dieva apziņa. Kā gan jūs varat nogalināt kādu dzīvnieku? Viņš taču arī ir Dieva bērns.
Andrevs Linzejs (Andrew Linzey),
amerikāņu Anglikāņu priesteris, teologs, autors, ievērojama persona Kristiešu veģetārajā kustībā
Dzīvnieki ir Dieva radības, nevis cilvēku īpašums, nedz arī sabiedriskie pakalpojumi, ne resursi, ne arī preces, bet nozīmīgas būtnes Dieva acīs… Kristieši, kuru acis ir redzīgas saredzēt krustā sišanas šausmas, ir īpašā stāvoklī, lai saprastu ciešanu šausmas nevainīgajiem. Kristus Krusts ir Dieva absolūtā identifikācija vājo, bezspēcīgo un viegli ievainojamo, un visvairāk neaizsargāto, neaizstāvēto, nevainīgo ciešanām.
Baznīcas tēvs Basil the Great (330.-379.)
Ķermenis, kas ir pakļauts gaļas ēdieniem, cieš no slimībām. Savaldīgāks dzīvesveids padara to veselīgāku un stiprāku, un nogriež ļaunuma sakni. Izgarojumi no gaļas ēdieniem aptumšo gara gaismu. Ir grūti mīlēt tikumību, kad esi iepriecināts ar gaļas ēdieniem un svētku maltītēm.
Mahātma Gandijs (1869-1948 ),
indiešu nacionālistu līderis britu valdības laikā,
ieguva Indijas neatkarību un iedvesmoja uz nevardarbību, cilvēktiesībām un brīvību visā pasaulē
Es uzskatu, ka gaļa ir nepiemērota mūsu sugai. Mēs grēkojam, kopējot zemāku dzīvnieku pasauli, ja esam pārāki par tiem.
Es gribu, ka cilvēki izprot brālību ne tikai ar būtnēm, ko sauc par cilvēkiem, es gribu, lai cilvēki izprot brālību ar visu dzīvo, pat ar tādiem dzīvniekiem, kas rāpo pa zemes virsmu.
Vivisekcija – tā ir melnākā no visiem tumšajiem noziegumiem, ko cilvēks patreiz īsteno pret Dievu un Viņa nevainīgajām radībām. Tas kļūst slimi, ka mēs savās ikdienas lūgšanās lūdzam Dieva svētību un līdzcietību, savukārt, paši pat kā pateicību neīstenojam elementāru līdzcietību pret mūsu līdzgaitniekiem dzīvniekiem.
Zeme nodrošina pietiekami, lai apmierinātu katra cilvēka vajadzības, bet ne ikkatra cilvēka alkatību.
Tertuliāns (160-225 g.),
agrīnais Kristiešu autors no Kartāgas romiešu provincē Āfrikā,
pirmais Kristiešu autors, kas sarakstījis plašu Kristiešu literatūru Latīņu valodā
Tas nav savienojams ar patiesību, ka cilvēkam būtu jāziedo Dievam tikai pusi sava kunģa satura – ka tam vajadzētu būt prātīgam dzeršanā, bet drīkstētu būt negausīgs ēšanā. Jūsu rijība ir jūsu Dievs, jūsu aknas ir jūsu templis, jūsu resnais vēders ir jūsu altāris, pavārs ir jūsu mācītājs un tauku tvaiki ir jūsu Svētais Gars, garšvielas un mērces ir jūsu Kristietība, un jūsu atraugas ir jūsu pravietošana.. (tāda) rupjība – barot Kristiešus ir līdzīgi kā barot lauvas un vilkus nekā Dievu. Kungs Jēzus sauca sevi par Patiesību, nevis par ieradumu.
Tonijs Kampolo (Tony Campolo),
mācītājs, sociologs, autors un runātājs,
bijušā ASV prezidenta Bila Klintona formāls garīgais padomdevējs
Šajā dienā un laikmetā ir svarīgi, lai mēs apsvērtu veģetārismu – ne tikai veselības iemeslu dēļ, bet arī mūsu planētas labā. Mēs visi zinām, kāda ir Rietumu civilizācijas pieaugošās atkarības no gaļas ēdieniem ietekme uz vidi. Turklāt mēs esam informēti, ka atkarība no liellopiem ir samazinājusi olbaltumvielu daudzumu, kas citādi varētu būt pieejamas iedzīvotājiem.
Henrijs Vards Bīčers (Henry Ward Beecher, 1813.-1887.),
amerikāņu garīdznieks
Sakarā ar uzticību, pieķeršanos un mīlestību, daudzi divkājainie dzīvnieki ir zemāki par suņiem un zirgiem. Laimīgi tas būtu tūkstošiem cilvēkiem, ja viņi varētu stāvēt Lielās Tiesas priekšā un teikt – “Es patiesi esmu mīlējis un esmu dzīvojis tikpat godprātīgi kā mans suns.” Un mēs vēl viņus saucam par “tikai lopiem”.
Buda (Sidhārta Gautama, 5.gs.p.m.ē.),
budisma aizsācējs
Visas dzīvās būtnes bailēs dreb pirms vardarbības. Visi baidās no nāves, visi mīl dzīvi. Pamēģiniet saskatīt sevi citos. Tad kuru jūs varat sāpināt? Kādu kaitējumu varat nodarīt?
Kļūt par veģetārieti ir solis plūsmā, kas ved uz nirvānu.
Nevienam nevajadzētu nogalināt dzīvās būtnes, ne arī būt cēlonim to nogalināšanai, nedz arī mudināt otru nogalināt. Nekaitējiet nevienai būtnei, ne stiprai, ne vājai, uz pasaules.
Daudz svarīgāk ir novērst dzīvnieku ciešanas, nekā sēdēt un pārdomāt par Visuma ļaunumiem, lūdzoties priesteru kompānijā.
Dalailama,
Tibetas garīgais līderis
Mūsu šīs dzīves primārais mērķis ir palīdzēt citiem. Un ja jūs nevarat viņiem palīdzēt, tad vismaz nesāpiniet viņus.
Šodien vairāk kā jebkad agrāk, dzīvē ir jābūt tādai raksturīgai iezīmei kā vispārējā atbildība, ne tikai nācijai pret nāciju un cilvēkam pret cilvēku, bet arī cilvēkam pret citām dzīvības formām.
Viljams Būts (William Booth, 1829.-1912.),
britu mācītājs, Pestīšanas armijas dibinātājs, ģenerālis
Tie ir lieli maldi – uzskatīt, ka gaļa jebkādā veidā ir nozīmīga cilvēka veselībai.
Čārlzs Vebsters Līdbīters (Charles Webster Leadbeater, 1854.-1934.),
ietekmīgs Teozofijas biedrības biedrs, autors okultām tēmām un viens no Liberāļu Katoļu baznīcas iniciatoriem, sākotnēji arī Anglijas baznīcas priesteris
Viens no iebildumiem, kas bieži tiek celts pret veģetārismu, ir, ka tā ir skaista teorija, bet darbībā tā nav iespējama, kopš tiek uzskatīts, ka cilvēks nevar dzīvot bez beigtas miesas aprīšanas. Šis iebildums ir neracionāls, un ir balstīts uz nezināšanu vai faktu neņemšanu vērā. Es pats esmu kā piemērs tā falšumam, kopš es dzīvoju bez ēdienu, kas pagatavoti no miesas, piesārņojuma – bez gaļas, zivs vai vistas – pēdējos trīsdesmit astoņus gadus, un es ne tikai esmu izdzīvojis, bet visu šo laiku esmu bijis pie zīmīgi labas veselības. Es neesmu nekādā veidā savdabīgs ar to, jo es zinu vairākus tūkstošus citu, kuri ir darījuši to pašu.
(citāts no grāmatas “Veģetārisms un okultisms”, 1913.g.)